Çinar Park Biznes Mərkəzi
A2Z Technologies QSC-nin mütəxəssisləri tərəfindən Bakı şəhərindən yerləşən ən böyük biznes komplekslərindən biri olan Çinar Park B.M.-də ümumi İT infrastrukturun qurulması, kamera müşahidə sistemi, giriş-çıxışa nəzarət sistemi və yanğın təhlükəsizlik sistemi quraşdırılması layihəsi icra edilmişdir.
Ümumi İT layihəyə əsasən kompleksdə bir neçə binaların müxtəlif şirkətlərə və eyni zamanda hər bir şirkətin əməkdaşlarından savayı qəbul etdikləri qonaqların kart vasitəsilə giriş-çıxışına nəzarət sistemi, iri kompleksin ərazi və bina daxili kamera müşahidə sistemlərinin üz tanıma funksiyası ilə inteqrasiyası və avtoparkinq, binalar, ərazi üzrə yanğından təhlükəsizlik sistemləri ilə qurulmuşdur.
Giriş-çıxışa nəzarət sisteminin köməkliyi ilə gün ərzindən minlərlə insanın daxil olduğu kompleksin təhlükəsizliyinə böyük fayda verir. Sistemin hesabatlılıq və monitorinq üstünlükləri biznes mərkəzinin idarəolunmasında töhfə verir.

Chinar Park Business Center
The specialists of A2Z Technologies CJSC carried out the project of building a common IT infrastructure, installing a camera surveillance system, an access control system, and a fire safety system in Chinar Park business center, one of the largest business complexes located in Baku.
According to the general IT project, the system of controlling the entry and exit of several buildings in the complex to different companies and at the same time the guests who are accepted by the employees of each company through the card, the integration of the area and internal camera surveillance systems of the large complex with the function of face recognition and the parking, buildings, and area built with fire safety systems.
With the help of an access control system, it provides the security of the complex, which is accessed by thousands of people throughout the day. The system's reporting and monitoring benefits contribute to business center management.